Odwieczna walka z owadami

automatyczne nawadnianieKażdy domowy ogrodnik na pewno zmaga się z różnymi problemami w swoim ogrodowym królestwie.
Dla niektórych wręcz zniewagą jest, aby jakieś mszyce czy inne szkodniki podjadały róże czy inne kwiaty.

Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody.

Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki.

W przydomowych ogrodach raczej te naturalne metody zwalczania wydają się być bardziej wskazane, bo przecież chcemy później ciszyć się zapachem natury, a nie kolejnych chemikaliów i środków owadobójczych- no ale co kto lubi.

Tuje i ich sadzenie

automatyczne nawadnianieTuje można sadzić od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, jednak trzeba uważać na przymrozki.
Na szczęście tuje są bardzo tolerancyjne i odpowiada im większość gleb, które występują w Polsce.
Roślinę powinniśmy posadzić tak, aby była osłonięta od wiatru i w miarę dobrze nasłoneczniona.
Co do samego zakupu roślin odradzam kupowanie w marketach.
Rośliny- nie tylko tuje- są tam źle pielęgnowane i sprzedawane w za małych doniczkach.

Tuje kupione w takich miejscach mogą mieć problem z adaptacją i mogą zacząć bardzo szybko zamierać.

Dlatego polecam raczej szkółki krzewów, gdzie rośliny rosną w odpowiednich warunkach i odpowiednio się o nie dba.

Nasz ogród idealny

Istnieje dosyć dużo stylów projektowania ogrodów.

Ciężko powiedzieć, który z nich jest obecnie w modzie - bardzo dużo zależy też od tego, jak wygląda nasz dom.

Jeżeli jest nowoczesny, to ogród powinien być w miarę wierny tej dominancie.

Ale równie dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota ładnie wpiszą się w neutralną, nowoczesną bryłę domu.

Z innej strony patrząc. Kreowanie przestrzeni jest niezwykle interesującym zagadnieniem. A czym jest projektowanie ogrodu, jeśli nie tym właśnie? Zależy nam na tym, aby nasz ogród był nie tylko piękny, ale także praktyczny w użytkowaniu - przecież większość z nas nie dysponuje wystarczającym czasem na to, by zainteresować się projektowaniem ogrodu bardziej poważnie.
Dobrze jest jeśli wiemy przynajmniej w zarysie czego chcemy.
Ale urzeczywistnieniem naszego wyobrażenia ogrodu może się zająć architekt krajobrazu.

W tym temacie dodam jeszcze jedno. Temat jest całkiem ciekawy.

Inwestując w nasz ogród, w zasadzie inwestujemy w siebie - dobrze zaprojektowany będzie idealnym miejscem do odpoczynku - nie tylko biernego, ale również wśród znajomych przy popularnym ostatnio grillu. Piękny ogród to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest dużo więcej.

Oczywiście, jeżeli nie dysponujemy dużym obszarem, trudniej będzie nam wszystko pogodzić.

Ale zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc. .

automatyczne nawadnianie