izolat serwatki

Czyste białka są niezbędne przy treningu.

Poleca się używać izolat serwatki wraz z innymi suplementami, aby osiągnąć dobry efekt treningu.Białka to podstawaBiałka to podstawowy budulec mięśni i innych tkanek w naszym ciele, a jego niedobór wiąże się z utratą masy mięśniowe, złym samopoczuciem i innymi powikłaniami.

Przy intensywnym treningu należy szczególnie zadbać o jego prawidłowe...Czyste białka są niezbędne przy treningu.
Poleca się używać wraz z innymi suplementami, aby osiągnąć dobry efekt treningu.

Białka to podstawa

Białka to podstawowy budulec mięśni i innych tkanek w naszym ciele, a jego niedobór wiąże się z utratą masy mięśniowe, złym samopoczuciem i innymi powikłaniami.
Przy intensywnym treningu należy szczególnie zadbać o jego prawidłowe dawkowanie, zarówno w pożywieniu jak i w postaci dodatkowych suplementów.
Porady dietetyka oraz trenera mogą być w tym przypadku kluczowe- zwłaszcza dla początkujących-warto również nie oszczędzać na samych odżywkach białkowych, ponieważ ich czystość i przyswajalność jest równie istotna.

Umiar jest ważny

Dawkowanie odżywek jest zależne od naszych potrzeb oraz od rodzaju zażywanych preparatów, ciężko przewidzieć dokładną i optymalną dawkę, a z czasem pewnie trzeba będzie ją zwiększać, aby nie dopuścić do spadku masy mięśni. Zbyt duże dawkowanie zaowocuje efektem przeciwnym do zamierzonego- i zamiast przybrać masę mięśniową, będziemy obrastać w tłuszcz.
Przy dietach i programach ćwiczeniowych zorientowanych na odchudzanie stosuje się zupełnie inne substancje, niż w przypadku treningów siłowych.

A po trenowaniu...

suplementyizolat serwatki
Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste).
Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g).
Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)

Regulacja procesów

Regulują pracę wszystkich procesów zachodzących w organizmie oraz wspomagają procesy odpowiadające za syntezę nowych składników budulcowych.
Dlatego właśnie powinno się dopasować bogatą w te składniki dietę. Mowa oczywiście o witaminach i minerałach, których nie może zabraknąć w naszej diecie, nie tylko sportowe.

Również codzienna dieta powinna kłaść nacisk na minerały i witaminy.

W razie niedoborów warto ratować się suplementami, ale tylko kiedy nie mamy innej możliwości..

Widok do druku:

izolat serwatki

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: