Kardiolog Choroba wieńcowaedytuj

Badania Holter EKG cieszyn Badania Holter EKG cieszyn
Przez ostatnie dwa wieki obok terapii lekowych wiele na znaczeniu zyskały terapie inwazyjne.
Mowa tu o przeprowadzanych przez chirurgów zabiegach przęsłowania naczyń wieńcowych i przezskórne interwencje wieńcowe wykonywane przez kardiologów inwazyjnych, które obecnie najczęściej są związane z implantacją stentów.
Warunkiem optymalnego wykonania zabiegów jest dokładna wiedza z zakresu indywidualnej anatomii naczyń wieńcowych, pozyskana podczas wcześniej wykonanego badania angiograficznego. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog

Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia

Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia ciśnienia krwi był sfigmograf skonstruowany przez niemieckiego fizjologa Karla von Vierordta (1818-1884).

Pierwszy sfigmomanometr został wynaleziony przez austriackiego patologa Samuela Siegfrieda Karla Rittera von Bascha (1837-1905).

W 1896 włoski lekarz Scipione Riva-Rocci opisał prosty przyrząd do mierzenia ciśnienia krwi z mankietem nakładanym na ramię, który został udoskonalony przez Harveya Williamsa Cushinga.
Metoda pomiarowa została rozwinięta w 1905 przez lekarza wojskowego Mikołaja Siergiejewicza Korotkowa. Pomiar wykonywany metodą Riva-Rocci nazywany jest RR. Obecnie powszechnie stosuje się pomiar ciśnienia metodą Korotkowa, niewłaściwie określany również jako RR. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog

Medycyna ? kilka słów o kardiologii

Czy kardiologia jest odpowiednią specjalizacją w medycynie? Czy wybierając się na studia medyczne warto od razu rozważać ścieżkę rozwoju zawodowego właśnie pod kątem kardiologii? To trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale kluczowe w tym temacie są nasze zainteresowania i predyspozycje osobiste.
Nie ulega wątpliwości fakt, że dobry kardiolog z doświadczeniem może liczyć na bardzo duże wynagrodzenie.
W dzisiejszych czasach kardiologowie pracują zarówno w szpitalach, gdzie mają możliwość ogromnego rozwoju swoich umiejętności i kompetencji, ale także placówkach prywatnych.

Warto mieć to na uwadze i przed wyborem specjalizacji kardiologa zapoznać się nie tylko z zarobkami ale także z opiniami i doświadczeniami starszych kolegów po fachu. .

Dodane: 19-01-2019 01:09

Tagi: kardiolog kardiologia lekarz medycyna leczenie cieszyn