Kana艂owe leczenie z臋ba z wykorzystaniem nowoczesnej technologii: leczenie kana艂owe zabrzeCzemu trzeba uwa偶a膰 na kwasy?Co niszczy nasze z臋by? Pr贸chnica jest chorob膮 cywilizacyjn膮 tak star膮, 偶e stanowi艂a jedn膮 z g艂贸wnych przyczyn...Kana艂owe leczenie z臋ba z wykorzystaniem nowoczesnej technologii:

Czemu trzeba uwa偶a膰 na kwasy?

leczenie kana艂owe zabrze leczenie kana艂owe zabrzeCo niszczy nasze z臋by? Pr贸chnica jest chorob膮 cywilizacyjn膮 tak star膮, 偶e stanowi艂a jedn膮 z g艂贸wnych przyczyn 艣mierci ludzi pierwotnych.
Dzisiaj na szcz臋艣cie stomatologia jest 艣wietnie rozwini臋tym dzia艂em medycyny, wi臋c wsp贸艂cze艣nie nikt z tego powodu nie umiera.
R贸wnie偶 fakt, 偶e myjemy z臋by i mamy 艣wiadomo艣膰 tego, 偶e nale偶y o nie dba膰, znacznie poprawia nasz og贸lny stan zdrowia. Wracaj膮c do pytania - z臋by psuj膮 bakterie, kt贸re 偶ywi膮 si臋 cukrem. Poza tym nasze szkliwo jest r贸wnie偶 os艂abiane przez kwasy, przez co traci swoj膮 wytrzyma艂o艣膰. To z艂a wiadomo艣膰 dla tych, kt贸rzy lubi膮 sa艂atki i wino. Jednak nie musimy rezygnowa膰 z tych przyjemno艣ci - warto po prostu cz臋艣ciej my膰 z臋by i odwiedza膰 regularnie swojego stomatologa.

Dlaczego trzeba my膰 z臋by dwa razy dziennie?

Wiesz dlaczego z臋by nale偶y my膰 dwa razy dziennie w odst臋pach oko艂o dwunastogodzinnych? Nie tylko dlatego, 偶eby usun膮膰 resztki jedzenia, lub zabi膰 bakterie.
G艂贸wnym powodem jest to, 偶e za powstawanie dobrych warunk贸w do rozwoju pr贸chnicy, odpowiedzialna jest p艂ytka naz臋bna. Tworzy si臋 ona w spos贸b ci膮g艂y, i to w艂a艣nie dzi臋ki szczotkowaniu z臋b贸w mo偶emy j膮 usun膮膰. Jednak - po 12 godzinach p艂ytka staje si臋 tak twarda, 偶e nie jest mo偶liwe usuniecie jej za pomoc膮 mycia z臋b贸w. Tak, wi臋c - to nieprawda, 偶e omini臋cie od czasu do czasu rytua艂u dbania o higien臋 jamy ustnej nie spowoduje 偶adnej szkody!

O szczoteczkach

Szczoteczka do z臋b贸w to podstawowe nadrz臋dzie do dbania o higien臋 jamy ustnej.
Jednak wi臋kszo艣膰 Polak贸w zapomina o tym, 偶e powinni艣my j膮 regularnie wymienia膰. Przeci臋tnie u偶ywamy tej samej szczoteczki przez okres ok. 1,5 roku. To zdecydowanie za d艂ugo! Ten "gad偶et" nale偶y zmienia膰 co p贸艂 roku, lub nawet co trzy miesi膮ce.
Przede wszystkim - je艣li czy艣cimy z臋by czym艣, co ju偶 praktycznie nie ma "w艂osk贸w", to jak chcemy to zrobi膰 dok艂adnie? Naprawd臋 warto zwraca膰 uwag臋 na takie kwestie, zw艂aszcza 偶e to naprawd臋 nie jest wielki wydatek.
Czego nie mo偶na powiedzie膰 o wizycie u stomatologa.

Definicja stomatologa

W Polsce tytu艂 lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje si臋 po pi臋cioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych.
Lekarze nie pisz膮 jednak prac magisterskich ? pe艂ne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje si臋 pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Pa艅stwowego (LDEP), od roku 2013 Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Ko艅cowego oraz po odbyciu rocznego sta偶u podyplomowego. Zgodnie z ustaw膮 o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upowa偶niony jest do leczenia schorze艅 z臋b贸w, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyleg艂ych殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia

Czy pr贸chnic膮 mo偶na si臋 zarazi膰?

Jednym z ciekawszych fakt贸w dotycz膮cych z臋b贸w, jest to 偶e pr贸chnica jest zara藕liwa.
Warto o tym pami臋ta膰 - regularne przegl膮dy dentystyczne s膮 bardzo wa偶ne, poniewa偶 samodzielnie nie jeste艣my w stanie dostrzec wczesnych oznak pr贸chnicy.

Cz臋stym b艂臋dem pope艂nianym przez rodzic贸w jest...

wk艂adanie smoczka w艂asnego dziecka do ust.
Pod 偶adnym pozorem NIE WOLNO tego robi膰, bo mo偶emy je zarazi膰.

Nie nara偶ajmy w艂asnych pociech na zagro偶enie - pr贸chnica 艣wietnie rozwija si臋 r贸wnie偶 na mlecznych z臋bach.

.
Dodane: 29-07-2015 10:28

Tagi: Uncategorized stomatologia Zabrze leczenie kana艂owe